teisipäev, 20. oktoober 2015

Poekott ja tass kinkekotis!Ühel õhtul oma riidetükke ja - ribasid lapates, jäi jälle kätte jõulune päkapikkudega riidetükk. Tõstsin korra küll kõrvale, kuid siis otsustasin, et aeg oleks sellest poekott õmmelda. Vastavalt tükikeste olemasolemisest, sai sellest veidi suurem kott. Aga eks jõuludeaeg võibki see suurem olla.
Mõõdud seekord siis: kõrgus 41 cm
                                    laius 40 cm
                                    ja sangad lausa 70 cm.
Alati mu kottide viga, et sangad liiga lühikesed.Ja kuna üks tilluke päkapikk üle jäi oli kohe mõte, et sellest saab pisike kotike. Esialgne plaan oli muidugi kosmeetikakoti taoline kott teha, kuid riide nappus suunas mõtted kinkekoti juurde.


Pidi tulema lihtne, kuid veel mõni tükike andis mõtte teha kaunistuseks süda. Selline sümboolne piparkood jõuludesse. Ja viimane riba pitsi sai ka südamele õmmeldud.


Kotikese mõõdud on: kõrgus 20 cm
                                    laius 11 cm
                                    põhi 7 cm

Ja nüüd veidi sellest, mis sinna kotti läheb. Paar päeva tagasi õnnestus üle hulga aja linnas käia. Silma jäi küünelaki rida. Kuna ma lakki enam aastaid ei kasuta, seisatasin pikalt selle kireva riiuli ees. Nimelt meenus mulle Hõbevalge postitus kaunite tassidega. Valisin välja kaks värvi ja suundusin valget tassi otsima. Valget polnud, kui riiulil oli üksik kruus, mille ülaäärel just minu valitud värvidest triibud. Pean kohe ütlema, et kuigi vaatasin videot ja kõik tundus lihtsamast lihtsam, ei jäänud ma tulemusega päris rahule. Mõne koha pealt läks värv topelt ja ei jäänud ilus. Aga esimese katsetuse kohta.....Mehele igal juhul meeldis ja soovis endale ka. Muidugi enda valitud kruusi ja värvidega.
Tassi panin kotti, mis selleks kohe mõõtude poolest paras.
Ja polegi miskit muud öelda. Kotid valmis ja see riie lõpuni kasutust leidnud.


3 kommentaari:

  1. Jõulukotid on kenad ja tass väga ilus! Hea idee, et ei peagi just üleni valge tass olema. Mul on ka plaanis seda küünelakitehnikat kunagi katsetada. Üks valge kruus on ootel! :)

    VastaKustuta
  2. Tänan. Tahaks ikka riidetükke vähemaks õmmelda.

    VastaKustuta