teisipäev, 27. oktoober 2015

Lappidest kott!


Kui ma eile peale tööd otsustasin, et oleks aeg jälle vahepeal oma poolikute asjade lõpetamisega algust teha....tabas mind täielik äparduste jada. Ei tea kas süüdi taevas olnud suur kuu või hoopis miski muu. Igal juhul kõik mis tegin kiskus kiiva.
  Tahate teada mis ja kus? No voodrile taskut õmmeldes selgus, et vooder pahem pidi. Kuna mustri värvid sellised, et pean vaatamiseks prillid peast võtma, siis otsustasin, et las olla. Õmblesin siis koti koos voodriga kokku nagu neid muhukotte õmmeldakse, et üks õmblus ja puhas töö....keerasin koti ringi ning avastasin, et tasku vahepeal kaotsi läinud. Tegelikult oli see muidugi alles, ainul et ilutses koti ja voodri vahel...ikka selliselt, et kasutada teda ei saanud. Mõtlesin, et harutama ka ei hakka. Olgu pealegi ilma taskuta.
  Siis hakkasin paelu neisse täpilistesse kanalitesse ajama. Kuigi tavaliselt see viimane töö, oli kange tahtmine näha kuidas need kirjud sinna sobivad. Paelad sees ja esimene katsetus kotti kokkuvedada, selgus, et kanal paeltele küll õmmeldud, kuid liiga vara. Nii siis tuli uus , seega topelt õmblus teha, et vooder ka asjasse kaasatud oleks. Kurtes oma äparduste jada, soovitas mees selleks korraks lõpetada ja uut, soodsamat õhtut ootama jääda. Kuid mul ikka kange tahtmine asi lõpule viia.
   Sangad valmis, mõõdud peal, tuli seekord siiski harutamine käsile võtta. Lihtne, kahe lapivahe oli teisel pool sootuks kolmelapi vaheks veninud. See ajas juba ennast ka naerma. Kuidas saab selline asi üldse võimalik olla. Aga on. Ju siis polnud tõesti päev õmblemiseks loodud. Kuid ma rühkisin vapralt edasi. Lõikasin välja täpilise kandi ja õmblesin kotile. Esialgne plaan oli muidugi, et see kaunistab koti välimist ülemist äärt. Võite juba arvate, et seegi sai vale arvestuse osaliseks, nii et kant tuli mitme õmblusega sisse poole. Polnud just kõige kaunim vaade, nii et otsisin välja hiljuti ostetud pitsi ning õmblesin selle kahe õmbluse vahele - kolmanda õmblusega. Mu koti õmblemine oli sama keeruline nagu see viimane lausegi.
Aga valmis ta sai. Tõsi, sisemist taskut tal küll pole, või õigemini puudub sellele ligipääs, kuid piimapurki piimapukilt koju tuua või toidupoest kraami kanda käib küll.
   Täna igal juhul peaks taevas veelgi suurem ja täidlasem kuu olema. Sellepärast mõtlesin, et otsin ja vaatan niisama riidetükke järgmisteks tegemisteks.
  Aga kotist tegin pilte ka. Ja kui ei tea, et see nagu üks õnnetuse hunnik oma vigadega, siis pole tal väga vigagi. Aga selline kaugelt vaatamise kott rohkem.


3 kommentaari:

 1. Ilus, pilkupüüdev kott! Igatahes värvid on väga ilusad ja mina vahiks küll järele, kui keegi sellega mööda jalutaks! :)

  VastaKustuta
 2. Väga ilus täiskuu kott :)
  Nii hea on kellegi peale syyd ajada,minul tihtipeale kuuseis vale :)

  VastaKustuta
 3. Imeilusad kangad :D
  Õnneks pole ka väljas näha need äpardused-
  väljast on kõik nii nagu peab :D

  VastaKustuta